środa, 13 stycznia 2016

Od przybytku głowa nie boli, ale nie zawsze. Drugi podbródek - skąd się bierze i co z nim zrobić.

Drugi podbródek to dodatek z którego chyba nikt nie jest zadowolony. Częściowo jego powstawanie są odpowiedzialne nasze geny, ale nie możemy całej winy zrzucać na naszych przodków.


 Powstawaniu drugiego podbródka sprzyja niewłaściwa postawa, garbienie się, spanie na wysokich poduszkach czy nadwaga, nawet mała. Ponieważ pod skórą podbródka gromadzi się tłuszcz, który jeżeli już się tam odłoży bardzo trudno jest spalić. 


Oczywiście każdy wie o tym, że lepiej zapobiegać niż leczyć, to jeżeli nie macie tego problemu lub dopiero zaczyna się u was pojawiać pamiętajcie:
  • utrzymywanie właściwej postawy przy siedzeniu i chodzeniu pomaga utrzymać prawidłowe napięcie mięśni. Zapomnijcie o garbieniu się i od dzisiaj głowa do góry.
  • Zmieńcie sposób spania, tysiące miękkich poduszek i spanie w złej pozycji sprzyja powstawaniu drugiego podbródka, lepiej zasypiać na małym twardym jaśku, wasz kręgosłup też odpocznie.
  • Postarajcie się o zrzucenie dodatkowych kilogramów, to poprawi stan całego waszego organizmu.
  • Nie zapomnij o pielęgnacji skóry podbródka, starzeje się ona tak samo jak skóra twojej twarzy. Na pewno nie służą jej kąpiele słoneczne i solarium, w nadmiarze powodują one osłabienie włókien kolagenowych i utratę elastyczności skóry. Ważne jest również używanie kosmetyków nawilżających i ujędrniających, stosując krem na twarz nie zapominajmy o skórze na szyi i o dekolcie.
  • Skórę szyi wygładzą również domowe kompresy z ziół. Raz w tygodniu zaparzamy siemię lniane w dwóch szklankach wrzącej wody. Po wystygnięciu naparu, zanurzamy w nim gazę i owijamy szyję na 30 minut.


Niestety czasem jest już za późno na zapobieganie, a domowe sposoby nie przynoszą oczekiwanych efektów. Z pomocą przychodzą nam tutaj zdobycze medycyny estetycznej. 



Do wyboru jest kilka zabiegów:
  • Mezoterapia bezigłowa wykorzystuje laser i impulsy elektryczne, za pomocą których w tkankę tłuszczową wprowadza się substancje aktywne.
  • Lipoliza ultradźwiękowa to masaż specjalną głowicą emitującą ciepło i ultradźwięki, które rozbijają tkankę tłuszczową i zmieniają ją w emulsję. 
  • Lipoliza laserowa, zgodnie z nazwą, do redukcji tkanki tłuszczowej wykorzystuje promieniowanie laserowe. 
  • Lipoliza iniekcyjna pod skórę wstrzykujemy preparat na bazie soi, który rozbija tłuszcz w komórkach. Resztę pracy wykonuje nasz organizm, usuwając tłuszcz w procesie metabolicznym. 


Źródło:
google.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz